پاسخ وزارت راه به هک سامانه اسکان و املاک

17 تیر 1401
۰ دیدگاه
پاسخ وزارت راه به هک سامانه اسکان و املاک

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه‌ای توضیح داد: پیرو انتشار اخباری مبنی بر هک شدن سامانه ملی املاک و اسکان کشور در برخی رسانه‌های رسمی در ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، بدین‌وسیله موضوع هک شدن سامانه مذکور تکذیب می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: سامانه ملی املاک و اسکان کشور در حال فعالیت بوده و هیچ‌گونه مشکلی در ورود و ثبت اطلاعات توسط ساکنان و مالکان املاک مسکونی در سامانه وجود ندارد.

ثبت اطلاعات بیش از ۷۳ میلیون ایرانی در سامانه ملی املاک و اسکان

معاونت مسکن و ساختمان اعلام کرد: با تلاش‌های صورت گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی و با استفاده از همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، در حال‌ حاضر سامانه ملی املاک و اسکان کشور اطلاعات اقامت بیش از ۷۳ میلیون ایرانی و مالکیت بیش از ۱۱ میلیون کد پستی مسکونی را با رعایت کلیه جوانب امنیتی نگهداری می‌نماید.

اطلاعات مذکور بر اساس بند ۷ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهور در چهارم تیرماه ۱۴۰۱ مبنای ارائه خدمات دولت قرار می‌گیرد.

ضروری است کلیه هموطنانی که تاکنون در سامانه (https: //amlak.mrud.ir/) نسبت به ثبت اطلاعات مالکیت و سکونت خود اقدام نکرده اند، در اسرع وقت با مراجعه به سامانه نسبت به مشاهده و به‌روزرسانی یا تکمیل اطلاعات مذکور اقدام کنند.

گفتنی است، در چند روز گذشته، حسین میرزایی، کارشناس اقتصادی در یک برنامه تلویزیونی از قول وزیر راه و شهرسازی گفته بود، سامانه املاک و اسکان بدون بک‌آپ هک شده بود. این کارشناس با اشاره به سه بار هک شدن سامانه افزود که در موقع هک سوم ۳ میلیون نفر مسکن خود را در این سامانه ثبت کردند؛ مگر چند بار می‌شود به مردم بگوییم که ثبت‌نام کنید.

منبع: تسنیم

منبع

محسن جمشیدی زرمهری

طراح و برنامه نویس MohsenJDZ.ir Espad-CO.ir