بررسی طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک در کمیسیون عمران

30 خرداد 1401
۰ دیدگاه
بررسی طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای از بررسی جزئیات طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی در جلسه روز گذشته این کمیسیون خبر داد.

عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه روز گذشته کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: با توجه به افزایش سرسام آور اجاره بهای املاک مسکونی که فشار مضاعفی را بر مردم تحمیل کرده است، طرحی با هدف ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی از سوی تعدادی از نمایندگان تهیه شد و دو فوریت آن در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید سپس این طرح به منظور جمع بندی نهایی به کمیسیون عمران ارجاع شد و کلیات آن در جلسه کمیسیون به تصویب رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: در ادامه این طرح به کمیته تخصصی ارجاع شد و طی جلسات متعدد با حضور مسئولان ذی ربط مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت. از آنجا که مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره‌بها در هر سال تا سقف ۲۵ درصد در تهران و ۲۰ درصد در شهرهای سراسر کشور به تایید شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا رسید، این مصوبه دولت تا زمان تبدیل شدن طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی به قانون، اجرایی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: جزئیات این طرح در نشست روز گذشته کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت اما به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت بررسی دقیق، تصویب جزئیات آن به جلسات بعدی موکول شد. طبق آیین نامه داخلی مجلس با توجه به تصویب بررسی این طرح به صورت دو فوریت، باید روز سه شنبه هفته جاری این طرح در دستور کار صحن قرار می‌گرفت که مقرر شد از هیات رئیسه مجلس برای بررسی بیشتر آن وقت گرفته شود.

انتهای پیام

منبع

محسن جمشیدی زرمهری

طراح و برنامه نویس MohsenJDZ.ir Espad-CO.ir