مردم چطور قیمت ملک را بالا بردند؟ – تیتر کوتاه

18 خرداد 1401
۰ دیدگاه
مردم چطور قیمت ملک را بالا بردند؟ – تیتر کوتاه
بر اساس اعلام بانک مرکزی، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران در اردیبهشت ۱۴۰۱، به ۱۰.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش ۲۰۶.۱ و ۱۶۶.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه منتشر شد. بر اساس این گزارش،‌ تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، به حدود ۱۰.۵  هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش  ۲۰۶.۱ و ۱۶۶.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۶۳.۵ میلیون ریال بود که حاکی از افزایش ۶.۱ درصدی نسبت به ماه قبل است.

همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۲۶.۲ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ (معادل ۶۹.۷ درصد)  به مراتب کمتر بوده و بیانگر کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ است.

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱» را می‌توانید از اینجا +گزارش تحولات معاملات مسکن تهران  + دریافت کنید.

 

  • منبع خبر : فارس

منبع

محسن جمشیدی زرمهری

طراح و برنامه نویس MohsenJDZ.ir Espad-CO.ir