چگونه مشاور املاکی موفق در حوزه املاک باشید؟!

6 اسفند 1399
۰ دیدگاه

سرسخت بودن یکی از عوامل موفقیت در حوزه ملک و املاک

در حوزه ملک و املاک صبر و تحمل زیاد اولویت زیادی دارد. از آنجایی که فرآیند خرید و فروش خانه کاری زمانبر است و سلیقه هر فرد با فرد دیگری تفاوت دارد، مسئله‌ای که خیلی اهمیت پیدا می‌کند صبر و حوصله است.

عجله کردن باعث دور شدن از هدف نهایی می‌شود و امکان دارد شما را در این حوزه دلسرد کند. همیشه سعی کنید با مشتریان خود در تماس باشید تا آنها بدانند شما به فکر کارشان هستید.

مسیر مشخصی برای روند کاری خود مشخص کنید

با یک زمانبندی واقع‌بینانه مسیر کاری خود را مشخص کنید. شما می‌خواهید یک بیزینس موفق را راه بیاندازید. در شروع هرکاری باید مقدار مشخصی زمان سپری شود تا درآمدزایی حاصل شود.

در برنامه‌های خود همیشه واقع بین باشید و سعی کنید همیشه پایبند برنامه‌ریزی‌های خود باشید. برای هدف‌گذاری خود بجنگید و زود خسته نشوید. ناامیدی برای موفقیت سم است.

از یک پروتکل کاری مشخص پیروی کنید

اگر شما در حوزه ملک و املاک تازه‌کار هستید باید در نظر داشته باشید که یک چارچوب کاری مناسب باعث تثبیت شخصیت شما در حوزه مشاورین املاک می‌شود. اینکه رفتار سازمانی شما با همکارانتان و از طرف دیگر با مشتریانتان مناسب باشد، باعث رشد شما می‌شود.

اتفاقات غیر ارادی در حوزه مشاورین املاک را بپذیرید. به طور معمول مشتریان، در روزهای پایانی هفته و تعطیلات که وقت بیشتری دارند به سراغ شما می‌آیند. شما باید از لحاظ زمانی منعطف باشید و سعی کنید با مشتریان خود کنار بیایید.

از سایت‌های معروف در حوزه ملک و املاک کمک بگیرید

برای اینکه در حوزه ملک و املاک پیشرفت چشمگیری داشته باشید باید از افراد باتجربه و سایت‌های مسکن کمک بگیرید. افراد باتجربه می‌توانند شرایط بازار را به خوبی برای شما تجزیه و تحلیل کنند.

به طور مثال چه عواملی در پیشرفت شما موثر است و چه عوامل مانع پیشرفت شما می‌شود. سایت‌هایی که در حوزه مسکن فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند باعث بیشتر دیده شدن شما و آژانس مسکن شما شوند.

ارتباط موثری با مشتریان خود برقرار کنید

ارتباط اولیه مشتریان با شما بسیار موثر است. اینکه مشتریان بتوانند به شما اعتماد کنند برگ برنده برای شما به حساب می‌آید. اگر یک مشتری با شما تماس گرفت حتما پاسخگو به او باشید.

این عمل حس اعتماد به شما را بیش از پیش می‌کند. جواب دادن به آن‌ها وقت زیادی از شما نخواهد گرفت ولی در عوض باعث اعتماد دو طرفه می‌شود.

آشنایی کامل با محله‌ای که در آن کار می‌کنید 

تا وقتی که از تمام جزئیات محله‌ای که در آن کار می‌کنید آگاه نباشید، پیشرفت چشمگیری نخواهید داشت. پس بهتر است در ابتدا نسبت به موقعیت دسترسی محله، مراکز آموزشی، مراکز فرهنگی، مراکز بهداشتی، مراکز ورزشی و از این نوع اطلاعات آگاهی کامل کسب کنید.

بعد از فرا گرفتن اطلاعات بالا نوبت به وضعیت بازار مسکن در محله و منطقه می‌رسد. تسلط کامل به این موضوع باعث وجه تمایز شما با بقیه مشاورین املاک می‌شود.

با مشتری مثل طلا رفتار کنید

اینکه بین مشتریان خود تفاوتی قائل نشوید بسیار مهم است. خانه‌ای امکان دارد سودی چند صد هزار تومانی برای شما داشته باشد و خانه‌ی دیگری سود چند میلیونی. مشاور املاک موفق در این حالت به این دو معامله به یک چشم نگاه می‌کند. تفاوت نذاشتن بین مشتریان، خود باعث ارتباط گرفتن بهتر با افراد و در نتیجه معروفیت هرچه بیشتر شما می‌شود.

انگیزه خود در حوزه ملک و املاک را در بالاترین حد ممکن نگه دارید

انگیزه، کلید موفقیت در حوزه مسکن است. شما باید توانایی بالا بردن این انگیزه خود را داشته باشید. انگیزه باعث پیشرفت می‌شود. برای این کار می‌توانید یک دفترچه موفقیت براب خود آماده کنید. انتخاب الگو یکی دیگر از مواردی است که به شما کمک خواهد کرد.

برای موفقیت و پیشرفت یک راهنما و الگو داشته باشید

بر کسی پوشیده نیست که داشتن یک راهنما در هر زمینه‌ای کمک کننده است. اینکه این فرد چه ویژگی‌هایی داشته باشد در این متن نمی‌گنجد. این فرد می‌تواند راهنمای شما باشد. خوب را از بد به شما نشان دهد و مسیر رسیدن به هدف نهایی را برای شما هموار کند.

هنگامی که باید تصمیم سختی در مسیر حرفه‌ای کار بگیرید، این راهنما است که کمک کننده شما خواهد بود و راه درست و غلط را به شما نشان می‌دهد. از طرف دیگر یک الگوی کاری شما را مصمم می‌کند. اینکه تلاش کنید روزی به الگوی خود برسید اهمیت فراوانی دارد.

استوار و پاسخگو باشید

حوزه ملک و املاک و از طرف دیگر مشاور املاک شدن در یک شب ممکن نیست. کاری که شما را متخصص در این حوزه می‌کند تلاش هر روزتان است.  استوار باشید. کارهایی که هر روز دوست دارید به آن‌ها برسید را در برگه‌ای یادداشت کنید و سعی کنید به آن‌ها برسید. مهم نیست در ابتدای راه چقدر به اهداف خود می‌رسید، تلاش شما در ادامه برای رسیدن به اهداف بیشتر اهمیت دارد.

در تلاش باشید که روزانه مسائل جدیدی را یاد بگیرید. این یادگیری می‌تواند در مورد موضوعاتی نظیر شناخت هرچه بهتر محله، شناخت بهتر بازار مسکن و یا شناخت بهتر در مورد امور قراردادها و مسائل حقوقی باشد.

در حوزه ملک و املاک ارتباطات موثری با همکارانتان برقرار کنید

مشاور املاک موفق همیشه با همکاران خود ارتباط موثر برقرار می‌کند. داشتن ارتباطات موثر ضمن افزایش آگاهی‌ها در حوزه ملک و املاک، باعث افزایش تجربه کاری شما می‌شود. هیچ بعید نیست روزی یکی از همکارانتان یکی از دوستان صمیمیتان شود.

تمام تلاشتان را برای موفقیت و رسیدن به اهدافتان بکنید

مهم نیست که در چه جایگاهی وارد دنیای مشاورین املاک می‌شوید، موضوعی که بسیار اهمیت دارد موفقیت در این زمینه است. از هر فرد باتجربه و موفقی، ویژگی مثبتی بیاموزید.

در گوشه‌ای ننشینید تا مشتری به سمت شما بیاید. تمام تلاشتان را به میدان بیاورید و سعی کنید بهترین مشاور املاک آژانس مسکن خود باشید. این تلاش باعث پیشرفت و پخته شدن شما می‌شود.

در حوزه ملک و املاک با مشتریان متفاوتی سروکار خواهید داشت

اینکه شما چقدر توانایی ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف را دارید نکته‌ای تامل برانگیز است. به تعداد افراد روی زمین خصوصیات اخلاقی مختلفی وجود دارد و این هنر شما است که بتوانید با تمامی این افراد ارتباط برقرار کنید. هر چقدر تجربه شما طی سالیان متوالی بیشتر شود نوع ارتباط گیری شما بهتر خواهد شد.

محسن جمشیدی زرمهری

طراح و برنامه نویس MohsenJDZ.ir Espad-CO.ir